• Denver masakrują Jazz w derbach wysokości
  • Portland po dogrywce wygrywa +10 drugie derby biedy wieczoru – z Raptors

Jeśli Ci dwaj nie zagrają wspólnie w Kosz Kadrze to nie wierzę w miłość.

Chicago Bulls 102 : 112 Los Angeles Clippers

• Zarówno Clippers jak i Bulls grają od dłuższego czasu mocno zespołową koszykówkę, gdzie regularnie 5-6 graczy kończy w przedziale 10-30 punktów – to dobrze się ogląda
  • Z drugiej strony w obu zespołach brakuje graczy regularnie porywających, do oglądania tunelowego – to nakłada pewien sufit na wrażenia artystyczne
  • Bulls szarpali i prowadzili już nawet +14 w 3 kwarcie, ale Clippers regularną i konsekwentną grą w stylu Boston Celtics ich najpierw dogonili, a potem w 4 kwarcie odskoczyli na bezpieczną przewagę i kontrolowali mecz

• Z drugiej strony Brandon Miller trzyma stały, świetny jak na debiutanta poziom: 23/7/3 przy 10/21 z gry
  • Vasilije Micic, król Euroligi, ma w Hornets dużą okazję się wykazać i wykorzystuje ją w pełni – 12 pkt, 5 zb, 10 as w 31 min gry w pierwszej piątce – szkoda, że na warunki NBA rzucać za 3 nie umie

San Antonio Spurs 126 : 113 Golden State Warriors

• Kompromitacja Warriors, co z tego, że bez Stepha?

• Na koniec… dał autograf Jaysonowi Tatumowi

• Co nie zmienia faktu, że Celtics jako całość są dużo lepsi, nawet kiedy grają bez swojego gamechangera, Kristapsa Porzingisa – choć przewaga nie przekroczyła nigdy 15 punktów, to mimo tak dobrego KD, prowadzenie Bostonu nigdy nie było zagrożone

Utah Jazz 121 : 142 Denver Nuggets

• 37 : 76 pod koniec pierwszej połowy, dobranoc

Toronto Raptors 118 : 128 Portland Trail Blazers