• wooden
PostPrime/Post prime News/Wyniki/Noc w NBA: Wielki mecz Lakers, Sabonis vs Jokic

• Duży wyczyn Los Angeles Lakers

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego dzieła sztuki… Devin Booker proszę Państwa.

Atlanta Hawks 129 : 121 Philadelphia 76ers

• Ciężko będzie bez Joela Embiida utrzymać się Sixers w playoffs – to już tylko 3 porażki mniej niż Orlando Magic na 7. miejscu
  • Nie pomaga na pewno fakt, że grają obecnie też bez Tyrese Maxeya
  • Dla Hawks ofensywnie grający rywale bez defensywnego fundamentu – a tym chwilowo są Sixers – to woda na młyn
  • Onyeka Okongwu w pierwszej piątce otwiera bardzo interesujące możliwości Atlancie – między innymi w ostatnich 6 meczach trafiał co najmniej po jednej trójce – a jego mobilność pozwala im jeszcze przyśpieszyć. Dobrze się ogląda biegającą Atlantę i w takim ustawieniu nawet Trae Younga (37 punktów i 12 asyst przy tylko 21 rzutach) ogląda się dobrze
  • Lekkość skoku Jalena Johnsona:

Houston Rockets 104 : 107 Toronto Raptors

• Nowi Raptors są fascynujący – jeszcze się nawet nie przyzwyczaiłem do ich składu po wymianach Anunoby’ego i Siakama, a przecież zaraz do rotacji wejdą niedawno pozyskani Dennis Smith Jr., Kelly Olynyk i Ochai Agbaji
  • Ta świeżo skonstruowana drużyna ma swoje zalety – jeszcze na początku czwartej kwarty to był dwudziestopunktowy blowout
  • Ma też jednak spore wady – w czwartej kwarcie kompletnie zatkali się ofensywnie (6/23 z gry) i niemal dali się dogonić Rockets:
    • od stanu 95:104 na 3.5 min do końca poszedł run 9-1 dla Houston i nagle zrobiło się 104:105
    • wtedy na linii podołał Scottie Barnes trafiając oba wolne
    • w ostatnich 6 sekundach meczu Aaron Holiday i Jeff Green mieli rzuty na remis
  • Ime Udoka niezadowolony z gry w obronie swoich młodych gwiazd, posadził w 3 kwarcie Aleprena Senguna, Jalena Greena i Cama Whitmore i już ich nie wpuścił na boisko.

Washington Wizards 129 : 133 Boston Celtics

• Wizards wyszli z Kylem Kuzmą na pozycji centra
  • I dali jasnozielone światło Bilalowi Coulibaly’emu na rzuty – 6/18 z gry, ale na koniec 21 pkt, 8 zb, 3 as i 2 stl
  • Corey Kispert rośnie nam powoli na świetnego strzelca w typie JJa Redicka – 9/14 z gry i 24 punkty, pewnie latem ktoś go wyciągnie z Waszyngtonu
  • Na koniec – po 2.5 kwarty równego spotkania, Celtics w końcu przestali się wieźć, zacieśnili obronę i szybko odjechali na +15, końcówka to było tylko poprawianie wyniku w przegranym meczu przez Wizards