PostPrime/Post prime News/Newsy/Przerwa Tyrese Haliburtona

Przerwa Tyrese Haliburtona

Fani Indiana Pacers mogą doświadczać silnego uczucia deja vu.

11 stycznia 2023

Indiana Pacers, znajdujący się na 6. miejscu na Wschodzie z bilansem 23-18 (54.% wygranych) grają w Madison Square Garden z New York Knicks. Ich najlepszy zawodnik, Tyrese Haliburton, atakuje obręcz w poszukiwaniu layupu. Upada na parkiet trzymając się za lewe kolano. Trafia na badania, w ramach których okazuje się, że nie tylko ma stłuczoną kość w kolanie, ale także nadwyrężony łokieć. Pacers przegrywają ten mecz, zaliczają serię porażek, ich sezon się rozpada i od tego momentu notują bilans 12-29.

8 stycznia 2024

Indiana Pacers, znajdujący się na 7. miejscu na Wschodzie z bilansem 20-15 (57.1% wygranych) grają u siebie z Boston Celtics. Ich najlepszy zawodnik, Tyrese Haliburton, atakuje obręcz w poszukiwaniu layupu. Upada na parkiet trzymając się za pachwinę. Rozjechały mu się nogi i przypadkowo zrobił szpagat. Musi zostać zniesiony z parkietu. Trafia na badania, które wstępnie wykazują uraz pchwiny i/lub ścięgna udowego…

Ta historia brzmi aż nadto znajomo.

Tyrese Haliburton, jeden z najlepszych graczy tego sezonu w NBA i pewniak do pierwszej piątki All Star Game i do All NBA Teams, znowu doznaje urazu w styczniu i znowu sezon bardzo dobrych do tej pory Pacers staje pod znakiem zapytania.

Znowu wszystko zależy od tego jak długo będzie się leczył. Szacunki są na ten moment następujące:

Dzisiaj ma przejść badanie rezonansem magnetycznym, które zadecyduje o tym co się stanie z sezonem Pacers – najbardziej prawdopodobne rozwiązanie to stopień drugi i 4 do 8 tygodni przerwy.

Edit: to tylko grade 1, UFFFF. Za 2 tygodnie Haliburton ma zostać poddany ponownej ocenie, powinien w ciągu 3 tygodni wrócić na boisko

W tym sezonie:

• z nim w składzie mają bilans 20 – 13
  • bez niego mają bilans 1-2

W zeszłym sezonie:

• z nim w składzie 28 – 28
  • bez niego 7 – 19

W ciągu najbliższych 4 tygodni Pacers zagrają około 18 spotkań, w ciągu 8 tygodni 29 do 32. Ile z tego mogą wygrać bez swojego lidera?

Troszkę tu pomaga przerwa na All Star Game, ale jeśli do początku marca Pacers już wypadną z wyścigu o playoffs… rehabilitacja Haliburtona może się przedłużyć.

Żeby skończyć optymistycznym akcentem, bo nie chcę nawet myśleć o żegnaniu się w tym roku z tymi pięknymi Pacers:

Nawet bez Haliburtona, Indiana dała radę zwycięsko dokończyć mecz z Bostonem i wygrali 133-131.

Jest też drugi optymistyczny akcent – o ile ta kontuzja oznacza prawdopodobnie koniec marzeń Pacers o bezpośrednim awansie do playoffs, bo wyścig tu jest bardzo zacięty to… nawet wygrywając tylko 10 z 30 spotkań bez Haliburtona, Indiana wciąż powinna być w wyścigu o play-in, jeśli tyle potrwa jego przerwa.

Szacunkowy bilans 31-35 prawdopodobnie wciąż da im miejsce w top10 Wschodu, przed co najmniej dwoma drużynami z czwórki: Bulls, Nets, Raptors, Hawks.

To nie koniec sezonu Indiany, ale na pewno bardzo poważne utrudnienie.

Teraz cała ich nadzieja w rękach wiecznie walecznego TJa McConnella, Andrew Nembharda i Benedicta Mathurina.