• wooden
PostPrime/Post prime News/Newsy/Wielki występ Victora Wembanyamy

Wielki występ Victora Wembanyamy

Victor Wembanyama zagrał „wreszcie” wielki mecz w NBA.

O ile już w poprzednich 4 spotkaniach Wembanyama potrafił momentami przejmować grę i dostarczać nam niesamowitych highlightów, tak w meczu z Suns pokazał wszystkim jak dominującym zawodnikiem może być w NBA w nadchodzących latach.

W drugim spotkaniu przeciwko Phoenix Suns w ciągu dwóch dni, Wembanyama po raz pierwszy zaczął trafiać rzuty jak natchniony, a grający tym razem w niemal pełnym składzie rywale, nie mieli na niego żadnej recepty.

Mecz miał kilka smaczków:

Idolem z dzieciństwa Victora Wembanyamy jest pokonany przez niego dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch dni Kevin Durant.

Spurs ewidentnie inspirują się przy tworzeniu zagrywek na Wembanyamę właśnie tym jak przez całą karierę trenerzy otwierali pozycje dla Duranta.

Spurs po raz drugi w tym sezonie pokonali Suns odjeżdżając im w końcówce.

Tym razem od stanu 116 – 116 wygrali ostatnie 4.5 minuty meczu 16-5.

We wtorek z kolei na 5.5 minuty do końca przegrywali 107-97 i wygrali końcówkę 18-7, a Keldon Johnson rzucił niesamowitego gamewinnera:

Łącznie ostatnie 10 minut dwóch spotkań z faworyzowanymi Phoenix wygrali 34-12.

Victor Wembanyama już teraz jest w top5 NBA w liczbie punktów zdobytych w czwartych kwartach spotkań.

Przyszłość w San Antonio wygląda wyjątkowo obiecująco!